Web Analytics Made Easy - StatCounter
LONDER Je n dilem se n cfar ngjyre do t jen trndafilat q

LONDER Je n dilem se n cfar ngjyre do t jen trndafilat q

<

" Korsi e Hapur" 2 e ribotuar e LNPSHA"PEGASI" ALBANIA, by Perikli Shuli - issuu

Fransua Mari Aruet, Volter: Iluministët duhet të paraprijnë çdo betejë për lirinë e shpirtit

Mjerimi s'don mshirë. Por don vetëm të drejtë! Mshirë? Bijë bastardhe e etënve dinakë…

Cila ishte Vaçe Zela në fjalët e kolegëve, miqve dhe artistëve në ditën e lamtumirës së saj?

Letër mikut tim, një vetveteje që rrezikoj ta humbas përgjithmonë

Kahlil Gibran, zëri këndues i një shpirti ëndjesh dhe blatimesh të hyjshme

Hans Christian Andersen, gjeniu i përrallave magjepsëse, mëkuesi i trillit ëmbëlak

Rembrand Harmenszoon van Rijn, një nga “profetët” e mëdhenj të qytetërimit

Serafin Fanko, shkodrani sharmant i skenës së teatrit dhe kinemasë shqiptare

Magjepsja që vjen nga aroma. Gjithçka që duhet të dini për parfumin këtë joshës dhe epshndjellës magjik

Page 1

Bekim Fehmiu shqiptari i roleve të mëdha, “Odisea” që gjeti Itakën por që vdiq zemërplasur për Kosovën

Ja pse unaza e martesës mbahet në gishtin e katërt të dorës së majtë, legjendat dhe gojimet që rreken të pohojnë të vërtetën

Gjon Çiftja dhe Sonja Adishe gjatë drekës së dy familjeve në Lezhë. Foto:Arben

Peter Paul Rubens, piktori që skaliti mitet klasike me penelatat e përfytyrimeve flakatare

Albert Kamy: Absurdi nuk mund të ekzistojë jashtë mendjes njerëzore

Cili ishte i jashtëzakonshmi i shkencës, Nikola Tesla, çfarë e bëri atë të famshëm dhe projektet e mbetura pa realizuar?

Shumë të ...

Gjithkush e di se leximi është i rëndësishëm, por a keni pyetur ndonjëherë veten se pse është kështu?

Burimi : Voyage pittoresque des isles de Sicile, de Malte et de Lipari : où

“I huaji” i Albert Kamy, “filozofia e absurdit dhe ekzistencializmit”, pararendësi i njeriut modern

Vendimi me te cilin doli Kongresi i manastirit per alfabetin shqip

"Një mijë diej vezullues" të Khaled Hosseini

Vijat e Nazcas ndodhen në shkretëtirën e Nazcas në Peru. Misteri ende nuk është zgjidhur dhe se në lidhje me to ka disa teori, se si janë realizuar meqë ...

Page 1

Dhe vjen “prekja e fatit”, më 1856 ndërsa Claude kridhej përçartjeve në plazhet e Normandisë, njihet me atë që do ta quante mentorin e tij, është fjala për ...

Nga se vdiq Gjergj Kastrioti -Skënderbeu? Një pyetje dhe shumë përgjigje për një të vërtetë të diskutueshme

47. Revolucioni i Teksasit, 1835

Venecia, qyteti i 118 ishujve, magjepsja që pluskon mbi ujë

Cili është ndikimi që ka hëna tek njeriu dhe si ta lexojmë ciklin e saj?

http://img.dailymail.co.uk/i/pix/

... sa duhet, si duhet. Bashkëjetesa jonë me të është gjithnjë e më e kërcënuar. Pamjaftueshmëria, si karakteristikë e urisë sonë, ka bërë që ajo të jetë ...

... pikas një engjëll të lënduar prej trazimit dhe puthja e tij më shumë se një akt joshjeje, komunikimi flakatar ndjesor, është një ndëshkim.

Teori lëvizëse

Kështu vjen dhe prezantohet një ndër perlat e pikturës dhe të artit të Fatmir Haxhiut me plot ekspresivitet, dinamizëm, pasion për jetën dhe shumë ...

Paris 21 shkurt 1431-23 maj 1431, gjyqi famëkeq që çoi një shenjtore në turrën e druve

Në vitin 1904 Atë Pashk Bardhi, ndërsa jepte mësimin e gjuhës shqipe në Borgo Erizzo (Zara, Dalmaci) (Kroaci) dhe ishte kthyer në Shkodër për pushime, ...

Kenga “Ngjyra e kuqe” u fshi nga kanali Youtube, ndersa per kete sipas Adrianit fajin e ka Besfort Hasanaj.

Kyri në një automjet me rreze X

Nga të gjitha këto ka mbetur vetëm një mur: ato që nuk kanë mundur t'i shkatërrojnë tërmetet, i kanë shkatërruar të krishterët, dhe anasjelltas.

Valbona, kjo ngasëse “mëkatare” e and egrashe e bjeshkëve

Hoteli Kristal - Sheshi "Rexhep Mala e Nuhi Berisha" Qendra e qytetit ne Gjilan

View image on Twitter

... arsimimit si një punë sa për t'a kryer, por si një detyrim moral i një njeriu, që eci, u edukua dhe u kalit në një strehë patriotike për të vazhduar më ...

Ç'ka do të thotë “T'ia falësh veten dikujt tjetër”?! Dashuria bashkë me besimin prodhon edhe frikë pasigurie

Bëj me patnerin atë që ai do të bënte me ty

... ndoshta mund të kuptohet drejt me një skepticizëm të madh nga komuniteti shkencorë. Këto shembuj përshkruajnë disa shprehi që asnjë bimë do të ishte në ...

Vithet, çfarë fshihet pas këtij atraksioni dalldisës joshjeje dhe epshi të parezistueshëm?!

Ndërtimi i skemës logjike të DB Mbi bazën e ndërtimit organizativ të SHMM-së duhet